Polecamy

Skuteczna ochrona domu – jak wybrać odpowiedni monitoring i system alarmowy?

Skuteczna ochrona domu – jak wybrać odpowiedni monitoring i system alarmowy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nasze domy to miejsca, w których umieszczony jest zwykle nasz dorobek życia w postaci różnego rodzaju ruchomości czy pamiątek. Warto wiedzieć zatem, jak zabezpieczyć się przed potencjalną kradzieżą. Podpowiadamy!

Dlaczego warto zainwestować w system monitoringu?

Wiele osób przywiązuje wielką wagę do tego, jak wyposażone są ich domy. Jest to strefa, w której w szczególny sposób liczą się dla nas otaczające elementy wystroju, a także różnego rodzaju sprzęty, które sprawiają, że czujemy się komfortowo. Poza tego typu rzeczami, w swoich domach bardzo często przechowujemy również drogocenne przedmioty – czy to spuściznę po naszych przodkach, czy to niedawno nabytą biżuterię bądź zegarki. Niektórzy decydują się również na przechowywanie w swoich domach oszczędności.

W związku z tym warto zapewnić sobie odpowiednie zabezpieczenia przed ewentualnymi kradzieżami. Monitoring oraz system alarmowy sprawią, że będziemy czuć się w naszych domach znacznie bezpieczniej, a co za tym idzie, komfortowo. Powszechnie wiadomo, że im spokojniej się czujemy, tym łatwiej jest się nam zrelaksować, a także wypocząć, co jest szczególnie ważne w przypadku domu.

Jaki monitoring wybrać?

Istnieje wiele aspektów, którymi warto kierować się przy wyborze monitoringu. Przykładowo wśród dostępnych na rynku systemów monitoringu dostępne są te przewodowe i bezprzewodowe. Uważa się, że najlepiej jest sięgać po te, które zbudowane są na podstawie sieci przewodowej. Cechują się one niską awaryjnością i niewielką podatnością na różnego rodzaju zakłócenia. Sygnał monitoringu bezprzewodowego jest niezwykle prosty do przechwycenia bądź zakłócenia, co przemawia na jego niekorzyść.

W przypadku monitoringu mowa też o technologii analogowej HD-CVI, a także technologii cyfrowej IP. Pierwsza wymieniona technologia jest nieco przestarzała. Warto stosować ją tylko w przypadku, gdy w budynku obecna jest już sieć odpowiednia do instalacji takiego rodzaju systemu, a my nie chcemy bądź nie możemy przeznaczać funduszy na adekwatne zmiany. Technologia cyfrowa cechuje się prostotą instalacji. Jest ona na bieżąco rozwijana, ale już obecnie umożliwia ciekawe opcje, takie jak inteligentna analiza odbieranego obrazu. Cyfrowy monitoring może przykładowo rejestrować twarze widzianych przez kamery osób, a także zapisywać je w bazie danych.

Jaki system alarmowy wybrać?

Alarmy do domu również dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe. Mówi się, że bezprzewodowe alarmy do domu świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy na zainstalowanie systemu alarmowego decydujemy się już po budowie domu. Bezprzewodowy system alarmowy jest zasilany przez akumulatory lub baterie.

Jeśli chodzi o system przewodowy, jest to świetny wybór w wypadku, gdy planujemy instalację systemu już na etapie budowy domu. System alarmowy tego rodzaju nie wymaga od użytkownika wymiany baterii, a także pozwala na spokój związany z ewentualnymi uszkodzeniami systemu, wywołanymi przez osoby trzecie, takie jak potencjalni złodzieje.Istotną kwestię stanowi również nasz budżet, który będzie prawdopodobnie głównym kryterium wyboru – to jego określenie pozwoli nam dowiedzieć się, na jakiego rodzaju system alarmowy możemy sobie pozwolić.

Zdj. główne: Penghao Xiong/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wanna do łazienki – czym się najlepiej kierować przy jej wyborze
/
Wanna do łazienki – czym się najlepiej kierować przy jej wyborze
Zastanawiasz się, jaka wanna będzie idealna do Twojej łazienki? Poznaj porady ekspertów na temat wybierania tego kluczowego elementu. Poradnik pomoże dobrać odpowiedni model, rozmiar, kształt i materiał, aby spełniał wszystkie Twoje potrzeby i pasował do stylu łazienki.
Jak wybrać idealny serwis obiadowy dla swojej rodziny?
/
Jak wybrać idealny serwis obiadowy dla swojej rodziny?
Poznaj kluczowe aspekty do wyboru odpowiedniego serwisu obiadowego dla rodziny. Zasady wyboru, jakie materiały zwracać uwagę oraz jak dostosować go do stylu waszego domu.
Poradnik: jak wybrać odpowiednie środki czystości dla twojego domu
/
Poradnik: jak wybrać odpowiednie środki czystości dla twojego domu
Jak dobrać skuteczne i bezpieczne dla zdrowia środki czystości do twojego domu? Odkryj oszczędne i ekologiczne rozwiązania, które pomogą utrzymać porządek i czystość.