Polecamy

Kamery na dom. Zestawy do domowego monitoringu

Kamery na dom. Zestawy do domowego monitoringu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej zaobserwować można włamania do mieszkań i domów. Da się jednak skutecznie pokrzyżować plany włamywaczom. Wystarczy zainwestować w nowoczesne urządzenia do monitoringu posesji.

Wsparcie kamer przy ochronie posesji

Wakacje to czas, kiedy większość osób wyjeżdża na dłużej, zostawiając swoje mieszkania i posesje bez opieki. Warto, aby ten czas upłynął w błogiej atmosferze. Dlatego tak ważne jest wcześniejsze zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie domu. Do wyboru są zaawansowany system monitoringu oraz automatyczne kamery, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz od wielkości nieruchomości.

Rola kamer w domu

Najczęściej wybierane metody zabezpieczenia domu przed wtargnięciem to firma ochroniarska oraz kamery. Spełniają one dwojako swoją rolę. Po pierwsze odstraszają potencjalnych nieproszonych gości. Kamery warto zamontować w widocznym miejscu, co pozwoli na dokładne monitorowanie otoczenia i działa zniechęcająco na włamywaczy. Po drugie monitoring pozwala na szybką identyfikację sprawców lub pojazdu, którym się poruszali.

Wybór kamery

Najlepszym wyborem przy monitorowaniu posesji jest kamera IP. Dzięki niej jakość obrazu będzie bardzo wysoka i co ważne jest odporna na warunki atmosferyczne. Bardzo istotna jest również dobra widoczność po zmroku, zazwyczaj wtedy do domu wkradają się włamywacze. Doskonałe w tym przypadku będzie urządzenie z emisją promieniowania IR, czyli po prostu na podczerwień.

Warto również zwrócić uwagę na parametry odpornościowe na pył i wilgoć. Im lepsze, tym bardziej wytrzymały sprzęt. Nie można zapomnieć także o obiektywie, który nazywany jest sercem kamery. Tutaj do wyboru mamy szerokokątne modele oraz te o zawężonym polu widzenia. Kamery często wyposażone są dodatkowo w czujniki ruchu, które włączają urządzenie, ilekroć ktoś pojawi się w obrębie posesji. Niezwykle wygodne w obsłudze są automatyczne kamery bezprzewodowe. Nie wymagają okablowania, co ułatwia dobór miejsca do ich montażu. Poza tym obraz z kamer monitorować można przy użyciu bezpłatnej aplikacji na smartfona.

A może by tak system monitorujący?

Nowoczesne rozwiązania zabezpieczające dom podnoszą komfort mieszkania. Smart home to nie tylko sterowanie sprzętami w domu, ale w całości zautomatyzowany system obsługujący dom również na zewnątrz. Rozmieszczone w strategicznych punktach kamery, czujniki ruchu oraz zabezpieczenia pozwolą na kompleksową ochronę posesji, łącznie z bramą. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w precyzyjny obraz, który rejestruje każdy ruch wokół domu. Wszystko zapisywane jest na dysku. Co ciekawe, system oferuje również możliwość zdalnego włączania świateł czy telewizora w domu. Można zatem upozorować obecność domowników.

Czy warto inwestować w atrapę kamer?

Nie wszystkich stać na zainstalowanie systemu monitoringu lub zwykłych kamer. Czasem pada decyzja, by zakupić atrapy. Czy te zamienniki wystarczą, by powstrzymać włamywacza? Powinny one skutecznie odstraszać, ale nie zabezpieczą domu. W razie włamania ujęcie sprawców będzie niemożliwe, a sprawy tego typu bez dowodów są przeważnie umarzane.

Warto zatem zabezpieczyć swoją posesję nie tylko na czas urlopu, ale również przez cały rok. Na początku wybrać można same kamery, jednak to cały system odpowiednio ochroni dom. Zadba o komfort mieszkańców również w przypadku ewentualnych awarii. System powiadamia użytkowników o różnego rodzaju usterkach. Dodatkowo pozwala zdalnie włączać ogrzewanie, otwierać i zamykać okna, ustawiać osłony przeciwsłoneczne. Zatem korzyści z jego zainstalowania jest wiele. Są to oczywiście dodatkowe koszty, ale przy ewentualnym włamaniu bardzo szybko się zwracają. Do instalacji monitoringu najlepiej zatrudnić profesjonalną ekipę, która zadba o właściwe rozmieszczenie kamer oraz czujników ruchu.

Zdj. główne: geralt/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealny zestaw porcelany na specjalne okazje
/
Jak wybrać idealny zestaw porcelany na specjalne okazje
Wybierz doskonały zestaw porcelany, który podkreśli charakter każdej specjalnej okazji. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie cechy powinien mieć idealny serwis.
Skuteczna ochrona domu – jak wybrać odpowiedni monitoring i system alarmowy?
/
Skuteczna ochrona domu – jak wybrać odpowiedni monitoring i system alarmowy?
Nasze domy to miejsca, w których umieszczony jest zwykle nasz dorobek życia w postaci różnego rodzaju ruchomości czy pamiątek. Warto […]
Jak naturalne składniki w pielęgnacji zarostu mogą wpłynąć na twoje samopoczucie?
/
Jak naturalne składniki w pielęgnacji zarostu mogą wpłynąć na twoje samopoczucie?
Przekonaj się, jak naturalne składniki stosowane w pielęgnacji zarostu mogą pozytywnie wpłynąć na twoje samopoczucie i kondycję skóry.