Polecamy

Kamery na dom. Zestawy do domowego monitoringu

Kamery na dom. Zestawy do domowego monitoringu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej zaobserwować można włamania do mieszkań i domów. Da się jednak skutecznie pokrzyżować plany włamywaczom. Wystarczy zainwestować w nowoczesne urządzenia do monitoringu posesji.

Wsparcie kamer przy ochronie posesji

Wakacje to czas, kiedy większość osób wyjeżdża na dłużej, zostawiając swoje mieszkania i posesje bez opieki. Warto, aby ten czas upłynął w błogiej atmosferze. Dlatego tak ważne jest wcześniejsze zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie domu. Do wyboru są zaawansowany system monitoringu oraz automatyczne kamery, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz od wielkości nieruchomości.

Rola kamer w domu

Najczęściej wybierane metody zabezpieczenia domu przed wtargnięciem to firma ochroniarska oraz kamery. Spełniają one dwojako swoją rolę. Po pierwsze odstraszają potencjalnych nieproszonych gości. Kamery warto zamontować w widocznym miejscu, co pozwoli na dokładne monitorowanie otoczenia i działa zniechęcająco na włamywaczy. Po drugie monitoring pozwala na szybką identyfikację sprawców lub pojazdu, którym się poruszali.

Wybór kamery

Najlepszym wyborem przy monitorowaniu posesji jest kamera IP. Dzięki niej jakość obrazu będzie bardzo wysoka i co ważne jest odporna na warunki atmosferyczne. Bardzo istotna jest również dobra widoczność po zmroku, zazwyczaj wtedy do domu wkradają się włamywacze. Doskonałe w tym przypadku będzie urządzenie z emisją promieniowania IR, czyli po prostu na podczerwień.

Warto również zwrócić uwagę na parametry odpornościowe na pył i wilgoć. Im lepsze, tym bardziej wytrzymały sprzęt. Nie można zapomnieć także o obiektywie, który nazywany jest sercem kamery. Tutaj do wyboru mamy szerokokątne modele oraz te o zawężonym polu widzenia. Kamery często wyposażone są dodatkowo w czujniki ruchu, które włączają urządzenie, ilekroć ktoś pojawi się w obrębie posesji. Niezwykle wygodne w obsłudze są automatyczne kamery bezprzewodowe. Nie wymagają okablowania, co ułatwia dobór miejsca do ich montażu. Poza tym obraz z kamer monitorować można przy użyciu bezpłatnej aplikacji na smartfona.

A może by tak system monitorujący?

Nowoczesne rozwiązania zabezpieczające dom podnoszą komfort mieszkania. Smart home to nie tylko sterowanie sprzętami w domu, ale w całości zautomatyzowany system obsługujący dom również na zewnątrz. Rozmieszczone w strategicznych punktach kamery, czujniki ruchu oraz zabezpieczenia pozwolą na kompleksową ochronę posesji, łącznie z bramą. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w precyzyjny obraz, który rejestruje każdy ruch wokół domu. Wszystko zapisywane jest na dysku. Co ciekawe, system oferuje również możliwość zdalnego włączania świateł czy telewizora w domu. Można zatem upozorować obecność domowników.

Czy warto inwestować w atrapę kamer?

Nie wszystkich stać na zainstalowanie systemu monitoringu lub zwykłych kamer. Czasem pada decyzja, by zakupić atrapy. Czy te zamienniki wystarczą, by powstrzymać włamywacza? Powinny one skutecznie odstraszać, ale nie zabezpieczą domu. W razie włamania ujęcie sprawców będzie niemożliwe, a sprawy tego typu bez dowodów są przeważnie umarzane.

Warto zatem zabezpieczyć swoją posesję nie tylko na czas urlopu, ale również przez cały rok. Na początku wybrać można same kamery, jednak to cały system odpowiednio ochroni dom. Zadba o komfort mieszkańców również w przypadku ewentualnych awarii. System powiadamia użytkowników o różnego rodzaju usterkach. Dodatkowo pozwala zdalnie włączać ogrzewanie, otwierać i zamykać okna, ustawiać osłony przeciwsłoneczne. Zatem korzyści z jego zainstalowania jest wiele. Są to oczywiście dodatkowe koszty, ale przy ewentualnym włamaniu bardzo szybko się zwracają. Do instalacji monitoringu najlepiej zatrudnić profesjonalną ekipę, która zadba o właściwe rozmieszczenie kamer oraz czujników ruchu.

Zdj. główne: geralt/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak efektywnie ogrzewać dom za pomocą systemów elektrycznych?
Jak efektywnie ogrzewać dom za pomocą systemów elektrycznych?
Rekomendowane
Jak wybrać idealny blat z granitu do swojej kuchni
/
Jak wybrać idealny blat z granitu do swojej kuchni
Zgłębij tajniki wyboru idealnego blatu granitowego w kuchni. Odkryj zalety granitu, dowiedz się, jakie kolorystyki i fakturowanie są dostępne oraz jak pielęgnować ten naturalny materiał.
Jak wybrać basen ogrodowy i odpowiednie akcesoria?
/
Jak wybrać basen ogrodowy i odpowiednie akcesoria?
Poznaj najlepsze wskazówki i triki, które pomogą Ci wybrać idealny basen ogrodowy. Dowiedz się, jakie akcesoria są niezbędne do pełnego komfortu i bezpieczeństwa Twojej rodziny podczas letnich kąpieli.
Jak wybrać profesjonalne urządzenia do kuchni bez użycia płomienia?
/
Jak wybrać profesjonalne urządzenia do kuchni bez użycia płomienia?
Dowiedz się, jak bezpieczniej i wydajniej urządzyć swoją kuchnię za pomocą nowoczesnych technologii niezależnych od gazu. Porady ekspertów, porównania produktów i wiele więcej.